Годинник
погода в Любомлі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Згорани

Згорани

Бібліотекар Повшук Катерина Миколаївна

У мальовничому куточку Волині, серед озер і лісів заховалося село Згорани. З історичних джерел відомо, що перша згадка про Згорани належить до 1761 року.

Із розповідей старожилів дізнаємось, що бібліотека будувалась у далекому 1956 році сільськими активістами, переважно по суботниках. Це був центр культурного життя селян. Вони збирались переважно по вечорах, переглядали свіжі журнали та газети, був організований драматичний гурток, проводили репетиції, або ж просто ділились новинами. Пройшло чимало часу. Приміщення постаріло і потребує капітального ремонту. Правда зараз за сприянням сільської ради замінено 5 вікон і відремонтовано огорожу. Поточні ремонти, які в змозі зробити власними силами робляться кожного року: побілка, фарбування, підтримка належного вигляду подвір’я. 

Бібліотека розташована в центрі села, неподалік сільської ради, магазину, дитячого садочка. Зручне розміщення бібліотеки і режим роботи є сприятливими умовами для читачів.

В бібліотеці розміщено 5 постійно діючих книжкових виставок:

  • «До рідних витоків та вічних святинь»;
  • «Українська нація шлях до самовизначення»;
  • «Благословенний будь мій краю»;
  • «Моя країна – Україна»;
  • «На хвилях книжкового моря».

Бібліотека обслуговує 560 читачів, в тому числі дітей – 160, в тому числі юнацтва - 105. Книжковий фонд бібліотеки становить 8 322 примірники. (дані на 2013 рік).

Ще у бібліотеці діє акція «Подаруй бібліотеці книгу». Подаровані книги цікаві за змістом і користуються попитом серед читачів.

Бібліотека живе і працює в тісній співпраці з органи місцевої влади, будинком культури, школою, дитячим садочком, санаторієм. З боку бібліотеки надається методична допомога в організації масових заходів, складанні сценаріїв, оформлення рекламних оголошень. Бібліотекар є учасником колективу Згоранської народної академічної хорової капели.

З закладами освіти теж ведеться робота в тісному контакті. Проводимо спільні масові заходи: «Посвята в читачі», «Конкурс юних книгоманів», «Тиждень дитячої книги». Проводяться огляди нової літератури, підбір літератури для вчителів, надається допомога при написанні учнівських рефератів.

Також ведеться краєзнавча робота. Оформлена книжкова виставка «Благословенним будь мій краю», де розміщені матеріали по історії Волині, про село Згорани, про культурну спадщину Волинського краю. Ведуться тематичні папки «Моя мала батьківщина» та фотоальбом «Згорани сьогодні», що користуються великим попитом серед читачів, особливо студентів. Створена і постійно поповнюється новими картками краєзнавча картотека, а вся література про краєзнавство виділена у фонді окремим роздільником.

Продовжує свою роботу клуб за інтересами з традиційною назвою «Господарочка». Раз у місяць збираються згоранці, які відзначаються умінням раціонально і економно вести домашнє господарство, хистом порядкувати на кухні, наявністю у своєму кулінарному арсеналі власних рецептів приготування різноманітних страв та кондитерських виробів. Саме такими господинями є: Оксентюк Д. Н., Кузмич Г. П., Ляшук О. В., Грицюк О. Є. Саме вони склали кістяк клубу. Проводяться зустрічі за круглим столом, бесіди за склянкою чаю, обмін рецептами приготування кулінарних виробів, та інше.

 

Робочі дні: вівторок, середа, четвер, п'ятниця, неділя.

Години роботи: з 9:00 до 18:00.

Перерва: 13:00 по 14:00

Вихідні дні: понеділок, субота.

Форма входу
Пошук
Анонси подій


календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7


Солодуха Микола Степанович © 2024