Годинник
погода в Любомлі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нудиже бібліотека-філія

Найкращий куточок Волині

Моє село Нудиже

Барилюк Катерина Володимирівна

 11 років учениця 5 класу

Нудиженського НВК

Моє село Нудиже.

Моє село!Воно дуже прекрасне і мальовниче. В ньому живуть дуже добрі й ласкаві люди. Мабуть, в кожної людини є найдорожчі і найкращі місця в житті. Для мене-це моє рідне село!Невелике затишне село,зелені вулиці,квітучі сади. Центр нашого села прикрашає пам’ятка архітектури 19 ст.Хресто-Воздвиженська церква,куди кожної неділі,свята приїжджає та приходить багато людей,які вірують в Бога.

Окрасою села є також ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб Волиняка» приблизний вік якого 700 років. 

Щоб його обійняти,знадобиться декілька людей. 

Колись давно,коли наше село тільки започатковувалось,жив на хуторі один дід. Він дуже любив садити і доглядати за різними деревами. І ось одного разу навесні була дуже велика злива,через хутір пролітав чорний ворон,який у своєму дзьобі ніс жолудь. Ненароком цього жолудя ворон випустив,насінина полетіла до землі,а вона ніби його чекала впіймала в свої обійми і дала йому нове життя. І ось так жолудь опинився у дідуся в садочку. З року в рік дубочок підростав. Дідусь його дбайливо доглядав.

 Через роки дуб мужнів,змінював своїх господарів,напевно сумуючи у зеленому верховітті,за кожним із них. А ми пишаємося ним,як колишнім предком і теперішнім символом нашого села.

Любіть свій рідний куточок та оберігайте свою Батьківщину.

Найкращий куточок Волині

Цілющі джерела

Жолоб Наталія Сергіївна

]Учениця 9 класу Нудиженського НВК.

Усі стежини і дороги,які виводять у доросле життя,беруть початок із рідного краю. Вважаю помилкою,що село де я живу,називається Нудиже. На мій погляд,йому поправу можна дати назву «Криничне». Адже на околиці нашого села є три криниці,а колись існувало набагато більше з чистою джерельною водою.

Найбільша з них Польова,яка знаходиться серед поля на північно-східному боці від Нудиж. 

Ця криниця є початком річки Тенетиски, яка несе свої води у річку Прип’ять. 

Тут з-під землі б’ють фонтаном до двох десятків джерел. Це справжній вічно киплячий котел. Щосекунди виноситься на поверхню від 150 до 200 літрів джерельної води – чистої,як сльоза,при постійній взимку і влітку температурі +8 градусів.

 

 

 Із розповідей старожилів відомо,що колись до Польової криниці приходили люди із захворюванням очей. Потрібно було умитися криничною цілющою водою,цю процедуру було потрібно зробити три рази і до сходу сонця.

Друга криниця розташована з північного боку села в урочищі Острів. 

За розмірами вона значно менша за Польову,але люди вирішили і поправили  криницю підлагодили місцину із живильною водою. 

І тепер невеликий рівчак весело несе її води в річку Тенетиску.

З західного боку від села в урочищі Став знаходиться третя Трактова криниця. Тут підземні води мусять пробиватися на поверхню через великий шар мулу,тому помітити джерело майже неможливо. На даний час ця криниця значно обміліла,причиною цього вважають гідромеліорацію,яка колись була проведена в урочищі Став.

Любіть свій рідний край, бережіть первозданні джерела.

 

 

Форма входу
Пошук
Анонси подій


календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7


Солодуха Микола Степанович © 2025