Годинник
погода в Любомлі
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Городно

Городно

Бібліотекар Макарук Надія Михайлівна

Село Городно розкинулось у мальовничій лісовій місцевості в оточенні трьох невеличких озер :сільське, Озерце, Панське.

Перша історична згадка про село датується 1487 роком. Тоді у селі була збудована церква святого Луки, яка нині є державним архітектурним пам’ятником. Біля церкви була побудована велика попова хата.

В лютому 1951 році на сесії сільської ради було вирішено одну кімнату попової хати виділити під бібліотеку. Першим бібліотекарем став молодий хлопець ентузіаст Поліщук Олексій Григорович. Пропрацював він менше року, тому що отримав повістку в армію. Книгозбірня розпочала з 30 примірників художньої літератури. Читачів на той час було біля 40 чоловік. Улюбленими письменниками були Руданський, Старицький, Кропивницький, Гоголь.

Наступним бібліотекар став завідуючий сільським клубом Оксентюк Ггригорій  Стахович, а у 1952 році Омелянюк Віра Павлівна, яка працювала до 1960 року.

Бібліотеку в кінці 1951 року було переведено в приміщення сільської ради в якій виділили дві невеличкі кімнати.

Бібліотека до 1955 року комплектувалася в основному художньою літературою, багато було книг для дітей. Але з 1955 – почала одержувати ще й галузеву літературу.

Населення в селі весь час більшало, і бібліотека уже почала обслуговувати 800 читачів (в тому числі – 246 учнів). Книжковий фонд зріс уже до 8930 примірників книг.

Невпізнанно змінилося село. Справжнім святом для мешканців села у 1970 році було відкриття нового двохповерхового сільського будинку культури, побудованого на кошти колгоспу. Для бібліотеки виділили дві великі світлі кімнати площею 50м².

У 70-х роках бібліотека обслуговувала приблизно 700 читачів. В було створено систематичну і краєзнавчу картотеку. Для дітей розробили алфавітний і систематичний каталог. Проводилась інформаційна, довідково-бібліографічна робота та різноманітні масові заходи.

Гарна бібліотека в с.Городно, велика, світла. Вона має одну з найкращих матеріально-технічних баз.

На даний час в бібліотеці працює Макарук Надія  Михайлівна. Книжковий фонд  нараховує 3 850 примірників. Бібліотека обслуговує в середньому 450 користувачів, з них - 90 дітей.

Читачем Городненської бібліотеки є Владика Варфоломій – Архієпископ Рівненсько-Острозький. Він ще з шкільних років цікавиться краєзнавчою і природничо-науковою, історичною літературою. У 2004 році він подарував 80 примірників книг, в тому числі літературу для дітей.

У бібліотеці постійно організовуються різноманітні книжкові виставки, полички, перегляди нової літератури, презентації книг, літературно-мистецькі вечори, та інше.

Бібліотека бере участь в районних святах, в обласних конкурсах. Тісна співпраця з школою, сільським будинком культури та іншими установами, ще більше популяризують бібліотеку серед населення.

В книгарні діють такі постійні виставки:

«Волинь, мій рідний краю, душі священне джерело»

«Село моє, для мене ти єдине», та інші.

 

Робочі дні: вівторок, середа, четвер, неділя.

Години роботи: з 9:00 до 18:00.

четвер з 9:00 до 16:00

Перерва: 13:00 по 14:00

Вихідні дні: понеділок, п'ятниця, субота.

 

Форма входу
Пошук
Анонси подій


календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7


Солодуха Микола Степанович © 2025