Хворостів
Бібліотекар Бондарук Антоніна Петрівна
В 1948 році в селі було відкрито бібліотеку із книжковим фондом 1000 книг. З кожним роком книжковий фонд збільшувався. Бібліотекарем стала працювати , в той час, після закінчення Хворостівської семирічки, Ужвій Марія Панасівна.
В 1958 році побудовано нове приміщення для бібліотеки, де налічувалось 7тис. книг і відвідувало 400 читачів. Марія Панасівна працювала в бібліотеці до 1983 року. А з 1983 р. по грудень місяць 1993 р. працювала зав. філіалом Євтухова Катерина Іванівна.
Село з кожним роком все кращало і розбудовувалося. Осінню 1987 року було завершено будівництво двохповерхового сільського будинку культури, де і розміщено сільську бібліотеку. Книжковий фонд бібліотеки , в нове приміщення, було перевезено в жовтні 1988 року. З лютого місяця 1994 року і по даний час бібліотекарем працює - Бондарук Антоніна Петрівна.
Окрасою села є сільський будинок культури та дерев’яна церква Різдва Богородиці, що споруджена в 1884 році і є пам’яткою архітектури місцевого значення.
Бібліотека на селі є найбільш доступним культурним закладом для місцевої громади і виконує чимало місій. Це своєрідний довідковий, інформаційний та освітній центр.
Бібліотека нашого села знаходиться в приміщенні сільського будинку культури , на другому поверсі. Приміщення бібліотеки - це одна кімната, розміром 39 кв. м., розділена стелажами. В першій половині розміщено дитячий фонд, абонемент, а в другій - основний фонд. Фонд розставлено згідно таблиць бібліотечно-бібліографічної класифікації по вікових групах. До послуг користувачів - алфавітний каталог, краєзнавча і систематична картотеки.
Бібліотека обслуговує - 500 читачів, в тому числі дітей - 100 в тому числі юнацтва - 45. Книговидача всього - 10000.
Обслуговує дітей дошкільного віку, учнів 1 — 11 класів, юнацтво 18-21 рік, а також доросле населення. Кожний, хто переступає поріг книгозбірні, поринає у чарівний світ книг. Невеличке, але затишне приміщення прикрашене картинками з українських народних казок.
Бібліотека здійснює інформаційно-бібліографічне обслуговування спеціалістів різних професій, Забезпечує добір необхідної літератури. Систематично вивчає запити та інтееси читачів з метою надання їм допомоги у виборі літератури, з урахуванням їх освітнього рівня. Проводить індивідуальну і масову роботу по рекламуванні книг, шляхом оформлення книжкових виставок і тематичних поличок. Також проводяться літературні вечори, виховні години, дитячі ранки, дні сімейного відпочинку.
Бібліотечний фонд постійно оновлюється, як книгами, так і періодичними виданнями. Надходить література, як дитяча, так і для дорослого населення. Це література - художня , краєзнавча та історична.
Книжковий фонд бібліотеки становить майже 5 000 примірники книг .
З них : дитячого – майже 2 300 примірників книг.
У формуванні бібліотечного фонду важливе місце займають періодичні видання. Адже, якщо не має необхідної книги у фонді, то газети і журнали можуть надати своєчасну інформацію.
У бібліотеці діє акція «Подаруй бібліотеці книгу».
Протягом останнього часу бібліотеці подаровано чотири енциклопедії для середнього шкільного віку. Та вісім примірників дитячої літератури.
Бібліотека організовує свою роботу, виходячи із соціальних та життєвих потреб кожного члена громади.
Книгозбірня впевнено виступає посередником між місцевою владою та жителями села, забезпечуючи прозорість прийнятих нею рішень. Тут створено тематичну поличку «Влада інформує», де в окремих папках зібрані рішення виконкомів, сесій, розпорядження сільського голови. Бібліотекар постійно інформує односельців про нові надходження з питань діяльності органів місцевого самоврядування.
Сільська бібліотека тісно співпрацює з СБК , школою, дитячим садочком, радою ветеранів. Літом бібліотека співпрацювала з шкільним табором «Ластівка», де проводились з учнями різні конкурси, вікторини.
Бібліотека приймала активну участь у Всеукраїнських конкурсах:
- «Майбутнє моє і моєї країни»
- «Дитячі історії про найголовніше»
- «Моя маленька Батьківщина»
- Трух Наталія Ростиславівна учениця 11 класу Хворостівської ЗОШ І-ІІІ ступенів переможниця Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Моя мала Батьківщина», нагороджена Грамотою.
- В обласних літературних конкурсах:
- «Неповторність»
- «Думи і мрії»
Сільська бібліотека брала участь в обласній вікторині до 200-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка «Я на сторожі коло їх поставлю слово».
Брала участь в обласному конкурсі образотворчого мистецтва:
- «Тарасовими шляхами»
У конкурсі дитячого малюнка :
- «Охорона праці очима дітей»
з нагоди Дня охорони праці в Україні та в рамках Всесвітнього Дня охорони праці.
В обласному конкурсі дитячої творчості :
- «Казку складаю сам»
Бібліотека села Хворостів приймала активну участь в районних святах :
«З Різдвом Христовим»
«Юріївські наспіви»
«День міста», де представлялись вироби народних умільців нашого села. У творчому звіті закладів культури , який присвячувався.
Враховуючи інтерес відвідувачів до подій минулого , бібліотекою ведеться пошукова робота, основою якої є вивчення історії села, збирання легенд про село, переказів старожилів. В результаті цієї роботи зібрані унікальні матеріали з історичного минулого та сьогодення села, його звичаї, традиції, обряди, які вміщено в альбомі «Село моє, для мене ти єдине». Є у бібліотеці тематична поличка «Моя Любомльська земля - куточок рідної Волині», де розміщено матеріал про наш район. Було проведено День краєзнавства «Село моє - краплиночка на карті», де багато нових фактів було представлено з історії населеного пункту.
Робочі дні: вівторок, середа, четвер, п'ятниця, неділя.
Години роботи: з 9:00 до 18:00.
Перерва: 13:00 по 14:00
Вихідні дні: понеділок, субота.