Радехів
Бібліотекар Романюк Валентина Іванівна
Село Радехів розташоване за 8 кілометрів на південний схід від міста Любомль, на мальовничій Волинській землі і оточене пишними лісами. На заході села протікає річка Гапа, притока Західного Бугу.
Найстаріша будова села – церква Успіння Пресвятої Богородиці (пам’ятка архітектури. У 50-х роках ХVIII ст. при церкві було побудовано монастир. При монастирі була школа, бібліотека, їдальня. Бібліотека мала великий вибір підручників і славилась на всю округу. У 1818 році налічувала 130 книг латинською мовою, 70 – польською. Всього було 245 книг: історичних, богословських, книг проповідей, філософські та інші.
15 липня 1951 року у Радехові була зареєстрована бібліотека (хата-читальня). Вона була розміщена у старому клубі, який був покритий соломою і стояв у центрі села. Її засновником був Гнатюк Іван Остапович (1929 р.н.). З 1951 по 1953 років він працював сільським бібліотекарем.
Читальня була розміщена у одній кімнаті і налічувала більше 50 книг.
Нині бібліотека розміщена у приміщенні Сільського будинку культури у двох просторих кімнатах площею 50 м², у центрі села, поряд з церквою.
Щороку бібліотека обслуговує понад 500 читачів. Книжковий фонд налічує майже 4 300 примірників. Кожного року надходять нові книги та періодичні видання.
В одній кімнаті площею 30м² розміщений абонемент, дитячий книжковий фонд, читальний зал, «куточок краєзнавства», книжкові виставки та полички. Друга кімната, площею 20 м², розміщено картотеку і каталог, краєзнавчу літературу, нові надходження, періодичні видання, «Інформаційний куточок», який постійно поповнюється і оновлюється.
Основними завданнями роботи бібліотеки є обслуговування жителів села, видавати книги та періодику, надавати інформаційні довідки, рекламувати книги та читання серед населення. Систематично вивчає інтереси і запити читачів з метою надання їм допомоги у виборі літератури з урахуванням їх освітнього рівня, вікових особливостей та інше.
Бібліотека села Радехів щорічно бере участь у районних, обласних, Всеукраїнських літературних та художніх конкурсах: «Думи і мрії», «Тарасовими шляхами», «Казку складаю сам», «Кращий читач року», конкурс юних читачів-початківців, та ін.
Свою роботу бібліотека організовує спільно з сільським будинком культури, клубом-бібліотекою с.Вижгів, сільською радою, освітніми установами села.
Серед учнів школи щорічно організовуються конкурси читачів творів Лесі Українки і Тараса Шевченка.
До бібліотеки постійно організовуються екскурсії вихованців дитячого садочка, учнів школи. А ще бібліотека проводить з учнями бесіди та літературні години.
Спільно з СБК бібліотека проводить масові заходи, приурочені державним святам та знаменним датам: Дню Конституції, Дню Незалежності, Дню Соборності та ін..
У СБК функціонує народний аматорський фольклорний гурт «Перевесло». Бібліотека бере активну участь у його роботі: у творчих звітах сільської Ради; Дню села; Дню міста Любомль; у виїзних святах-виставках.
У бібліотеці організовано виставку народної творчості «Запрошуємо у світ талантів».
Постійно діють і систематично поновлюються у бібліотеці книжкові виставки:
«Хай веселково квітне Україна»,
«Любімо свій край – Волинь синьооку»,
«До джерел народної творчості»,
«Царство книг вітає всіх»;
та книжкові полички:
«Дивосвіт чарівний відкрива Буквар»,
«Волинські письменники дітям»,
«Посіймо зерна доброти в дитячих душах»,
«Казку читаєш, мов на крилах літаєш»,
«Цей добрий і беззахисний світ»,
«Яка я гарненька, коли я новенька»,
«Духовна криниця народу»,
«Наші кращі читачі»,
«Квіти – чарівне творіння природи»,
«Вони беруть участь у конкурсах»;
постійно діє книжкова поличка циклу «Календар народних свят» та «Пори року». Бібліотека організовує виставки, державним святам і знаменним датам.
Бібліотека постійно приймає участь у роботі нарад та семінарів, літературних зустрічах.
Приміщення бібліотеки утримується у належному стані, проведено внутрішній та зовнішній ремонт.
Бібліотека – це аптека для душі кожної людини, це царство книг, яке запрошує у свій світ. А володаркою цього царства є її величність книга.
Робочі дні: вівторок, середа, четвер, п'ятниця, неділя.
Години роботи: з 9:00 до 18:00.
Перерва: 13:00 по 14:00
Вихідні дні: понеділок, субота.