Годинник
погода в Любомлі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нудиже

Нудиже

Бібліотекар Маркевич Наталія Григорівна

Усі стежини і дороги,які виводять у доросле життя беруть початок із рідного краю. Можна тільки уявити сьогодні, як творилося понад 400 років тому наше село Нудиже.  Перша згадка про село належить до 1564 року,тоді воно мало назву «Нудиш»,через тяжке і нудне життя людей того часу і налічувало 8  дворів. Минав час,змінювались люди,мінялося й саме село,а людина завжди прагнула бути розумною, освідченою, тож з давніх-давен почала збирати книги. Багаті правителі вважали за свій обов’язок та честь мати при своїх палацах бібліотеки. Ще і слова такого не було «Бібліотека»,а зібрання книг уже існувало. Послухайте,як вони називалися «Пристанище мудрості», «Аптека для душі», «Дім порад і наставлень»

Історія Нудиженської книгозбірні бере свій початок із далекого 1947 року . З розповідей старожилів вона була розміщена в центрі села,мала назву «хата-читальня», про це свідчить перший запис в інвентарній книзі 1950 року, яка збереглася ,і є на даний час в бібліотеці. Вже друга книга 1953 року має назву Нудиженської бібліотеки.

Йшли роки,вигляд бібліотеки змінювався. Бібліотека росла,збільшувався фонд,змінювалась матеріальна база. В 1995 році бібліотека переїхала в приміщення колишньої сільської ради де знаходиться і до тепер.

Бібліотека розміщена дуже вдало,майже в центрі села, що дає можливість з радістю приймати читачів в своїх стінах та плідно співпрацювати з усіма установами, проводити культурно-просвітницьку роботу. Бібліотека досить простора складається з чотирьох кімнат і коридору. Щорічно проводиться робота щодо належного утримання приміщення бібліотеки та прилеглої території. Завдячуючи не байдужості, розумінню та підтримці сільської ради бібліотека була огороджена та змогла взяти участь у конкурсі за програмою «Бібліоміст». У зв’язку з цим не без  допомоги спонсорів,районної та місцевої влади було зроблено ремонт двох кімнат. Оновлено пічне опалення, модернізовано систему освітлення, покрашено, побілено, встановлено нові двері, столи, стільці, одним словом зроблено все,щоб отримати обладнання від програми «Бібліоміст». І в кінці 2012 року обладнання було завезено. Тепер бібліотека оновилась має 2 комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет,2 веб-камери, 2 навушники, принтер, сканер, ксерокс, сільський голова Марчук В.В. подарував колонки. 

Місцева громада багатогранна, тож бібліотека намагається ефективно задовольнити потреби та запити користувачів,дати вичерпну відповідь на всі питання. На території села зареєстровано 214 жилих дворів де проживає 725 людей з них 502  є користувачами бібліотеки, майже третя частина яких діти. Середньорічна кількість відвідувань бібліотеки становить понад три тисячі. На протязі року видається більш як 9000 примірників книг та періодичних видань. Для кращого задоволення інтересів та запитів читачів використовується фонд районної бібліотеки.

Основним завданням бібліотеки є залучення якомога більше користувачів. Запис до бібліотеки і вся література яка є видається безкоштовно. Користувачі діляться за віковими категоріями учні 1-9 класів, юнацтво і всі від 22 років. Дуже радує,що в селі проживає багато багатодітних сімей де виховується троє і більше дітей,адже діти це майбутнє. Бібліотека ще з дошкільного віку намагається прищепити дітям любов до книги. Внаслідок співпраці з школою та дитсадком часто проводяться екскурсії,вересневі зустрічі дітей в бібліотеці. Діти постійно беруть участь в різноманітних конкурсах, вікторинах. В бібліотеці є саморобки, малюнки юних читачів. Кожного року бібліотека визначає кращих читачів, їм вручаються подарунки, їх фотографії стоять на книжковій полиці.

Бібліотека обслуговує жителів не тільки свого села,а й навколишніх. Особливо учнів 10-11 класів які приходять в школу закінчити середню освіту,а тепер за допомогою обладнання від програми «Бібліоміст» вони ще мають змогу шукати потрібну інформацію в Інтернеті. В теперішніх умовах,коли відчувається поглиблена турбота суспільства до людей з особливими потребами,бібліотека пропонує користувачам,стан здоров’я яких не дозволяє самостійно прийти в наш заклад :

- доставку літератури до дому за попереднім замовленням;

- виконання усних довідок;

- підбір літератури.

Інформаційно-документальний потенціал бібліотеки розкривається за допомогою інформаційних стендів, тематичних поличок та виставок. «Духовна криниця народу», «Золоті зерна народної мудрості», «Від Київської Русі до української держави», «Національна та державна символіка» та інші.

Основою всієї багатогранної діяльності бібліотеки є бібліотечні фонди. За роки свого існування бібліотека стала справжньою духовною скарбницею.

Бібліотечний фонд налічує 3443 примірники книг. Постійно бібліотечний фонд оновлюється,щорічно надходить в межах ста примірників нових книг.

Поповнюється книгозбірня і подарованою літературою від не байдужих,не змілілих душею жителів. 

Основним підрозділом бібліотеки є абонемент. Тут відкритий фонд художньої і галузевої літератури. Це самий популярний відділ, адже тут можна самому вибрати будь-яку вподобану книжку, погортати її і взяти додому. 

Щорічно для широкого кола користувачів бібліотека організовує і проводить цікаві масові заходи:літературно-музичні вечори до ювілейних дат українських письменників, та відомих діячів,виставки робіт народних умільців. Серед них найбільш запам’яталися. «Живеш Тарасе поміж нас»,

 «Українська вишиванка», «Юрївські наспіви»,  «Свято поля». Традиційним стало проведення свята «День села». Бібліотека постійно бере участь в обласних та Всеукраїнських конкурсах

Як уже згадувалось раніше бібліотека брала участь в конкурсі програми «Бібліоміст», який успішно виграла (Про це більш детально тут).

Бібліотека проводить широку краєзнавчо-пошукову роботу. При бібліотеці створений музей «Бабусина скриня».

Тут представлені та зберігаються експонати життя та побуту наших предків. Жителі та гості села часто відвідують музей. Бібліотека продовжує шукати нові експонати, щоб майбутні покоління не забували свою історію.

Для кращої популяризації краєзнавчого фонду в бібліотеці розгорнуті книжкові виставки: «У сяйві нового дня квітне Волинь моя», «Твої таланти Любомльщино», «Поети Волині» та інші.

 

У бібліотеці зберігається папка «Історія села Нудиже», де розповідається про село, про пам’ятку архітектури ХІХ ст. Хресто-Воздвиженську церкву, а також ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Дуб Волиняка» приблизний вік якого 700 років і пам’ятку природи місцевого значення «Польову криницю». Бібліотека має на меті зібрати інформацію про видатних людей села.

При бібліотеці нещодавно створений і працює клуб за інтересами «Рукодільниця». Роботи клубу виставляються на різних масових заходах.

Робочі дні: вівторок, середа, четвер, п'ятниця, неділя.

Години роботи: з 9:00 до 18:00.

Перерва: 13:00 по 14:00

Вихідні дні: понеділок, субота.

Форма входу
Пошук
Анонси подій


календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7


Солодуха Микола Степанович © 2024