Вівторок, 19.03.2024, 10:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Любомльська публічна бібліотека

Годинник
погода в Любомлі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вишнів

Вишнів

Бібліотекар Сахарук Людмила Анатоліївна

А Віктор Гюго твердив , що винахід друкарського верстата підняв книгу над усіма видами мистецтва . Згадаймо : « Спочатку було слово...» . Із покоління в покоління передавалося воно . Незважаючи на популярність телебачення та телекомунікаційних ресурсів , Інтернету, книга і сьогодні залишається найбільш авторитетним джерелом інформації.

Так , сучасні бібліотеки дуже відрізняються від стародавніх , але функції залишаються незмінними . Основні - це освітня , формування потреби в самостійному читанні, роботі з книгою . Дуже важливо робити це з дитинства.

Бібліотека. Цей заклад - не стільки пункт видачі книжок, періодичних видань, скільки місце, де формується бібліотечна й інформаційна культура,поширюються знання.

Сільська бібліотека - це особливе середовище, а бібліотекар у своїй професійній діяльності є джерелом інформації, при цьому він розвиває і виховує читача.

Вишнівська сільська бібліотека розміщена в двоповерховому приміщенні. Площа її становить 78 кв.м. На жаль не збереглося даних, коли була заснована бібліотека в селі і хто в ній першим працював. Перші записи в інвентарній книзі зроблені в 1958 році, але це не означає, що саме в цьому році була відкрита бібліотека. З 1958 по 1965 рік в бібліотеці працювала Сахарук Лідія Андріївна, з 1966 по 1967 працювала Кулик Галина Антонівна. В 1968 році прийшла працювати Васейко Марія Юхимівна,яка пропрацювала на посаді бібліотекаря до 1994 року.

Мінялися працівника бібліотеки, місце знаходження, але завжди бібліотека працювала в зручний час для населення. На даний час бібліотека працює з 9.00 до 18.00 години, крім суботи і понеділка. Обслуговує жителів населеного пункту с. Вишнів, а саме дітей дошкільного віку, учнів 1-11 кл.,молодь , вчителів, пенсіонерів, доросле населення.

Книжковий фонд бібліотеки становить - 6549 примірників книг, з них - 2368 примірників книг становить дитяча література. Кожного року бібліотечний фонд поповнюється новими книгами, як для дітей так і для дорослого населення. Надходить художня література, історична, краєзнавча.

У формуванні книжкового фонду важливе місце займають періодичні видання. Адже, якщо не можливо знайти потрібну інформацію в книгах її можна знайти в газетах і журналах. Н протязі трьох років в бібліотеку надходили періодичні видання. А саме:

Газети: Голос України, Україна молода, Програма-Панорама, Вісник, Урядовий кур’єр,Порадниця, Волинь нова, Волинська газета Волинь регіон, Наше життя.

Журнали: Однокласник, Сто талантів.

Бібліотека передплачує також періодичні видання і для дітей.

Газети: Казковий вечір. Наші діти. Журавлик.

Журнали: Малятко. Барвінок. Зернятко. Дивосвіт.

Головне й найважливіше у професії бібліотекаря - любов до читачів, уміння цінувати в кожному відвідувачеві особистість і поважати її людську гідність. Надаючи кваліфіковану допомогу нашим читачам, крім професійних якостей, бібліотекар повинен мати необхідні знання літературі Історії, психології. Бібліотекар повинен знати свого читача.

Як відомо, культура формується шляхом популяризації бібліотечно-бібліографічних знань, особливо учнів. Бібліотека проводить бібліотечні уроки, а для цього розробляється тематика уроків для учнів початкових і старших класів. Дуже цікаво проходять такі уроки:

« Здрастуй бібліотеко»;

«Книга - твій найкращий друг»

«Про книгу і бібліотеку»

«Подорож країною книги»

Під час проведення бібліотечних уроків ставлю за мету навчити Дітей любити книгу, вміти з нею поводитися, самостійно з нею працювати. Форми роботи обираю виходячи з кожної вікової групи. Початковим класам у цікавій формі розповідаю про книжковий фонд, бібліотеку, нові книги. Дл дітей середнього віку було підготовлено багато цікавих заходів і книжкових виставок, наприклад:

«Звідки прийшла книга»

«Свято тих хто любить книгу»

Книжкові полички та перегляди літератури:

«Многії літа, вільна Україна»;

«Наша Батьківщина Україна»

Для старшокласників практикую виставки-огляди до предметних

тижнів:«Математика - цариця науки»;

«Хімія навколо нас»;

« Тим хто цікавиться комп’ютером» .

Бібліотека є справжнім інформаційним центром у розвитку читача. Вона доповнює навчальний процес. В бібліотеці здійснюється інформаційно - бібліографічне обслуговування спеціалістів різних соціальних сфер.

Систематично вивчає інтереси і запити читачів з метою швидкого виконання їх заявок у виборі літератури, з урахуванням їх освітнього рівня, професійних інтересів, вікових особливостей.

Організовує розстановку, облік і збереження книжкового фонд) Проводить індивідуальну і масову роботу по пропаганді книги шляхом оформлення книжкових виставок та поличок, літературних вечорів, оглядів літератури, уроків вічливості, виховних годин, дитячих ранків тощо.

В бібліотеці організовано постійно діючі виставки, які постійно поповнюються новими матеріалами. А саме:

 

 

"Вільна Україна на всі віки на всі часи"

На цій виставці розміщені матеріали про історію Київської Русі, про утвердження незалежної держави, українська символіка, про гетьманів України, розвиток культури України.

"Скарби українського народу"

З матеріалів, які розміщені на цій виставці читач може взнати про духові життя українського народу, про історію народних свят , звичаїв обрядів, про розвиток і значення української мови , є матеріали про народну медицину,українську кухню та пісню.

"Сім'я свята під Божим оком назавжди"

Ознайомить читачів з матеріалами про берегиню роду - жінку, виховання дітей,можна ознайомитись з порадами та пропозиціями по пошуку роботи,вибором професії. Розкриває виставку тематика рукоділля і оформлення свого подвір’я та дому.

 

Особливо користується попитом у відвідувачів бібліотеки краєзнавча виставка під назвою:

«Дочка України - Волинь моя мила».

Де розміщені книги по історії Волині, Любомльщини, села.а також матеріал про видатних людей району. Оформлено краєзнавчий куточок , де зібрано колишній сільськогосподарський інвентар, вишивки.

Дитячий фонд бібліотеки також розкривають виставки та полички. Оформлено виставку під назвою:

«Завжди було і буде вічно - дитина з книжкою в руці»

Книжковий фонд бібліотеки розкривають тематичні полички:

«Із української старовини» - про історію українського козацтва. «Алкоголізм - хвороба душі».

«Вернісаж довідкових видань».

Сільська бібліотека завжди перебуває у вирії культурних подій села, району. Проводить різноманітні масові заходи, Це тематичні і літературні вечори, вікторини , дитячі ранки, історичні години, уроки пам’яті.

«Христос воскрес», «Спом’яни їх і не забудь», «Берегиня роду», «Тих днів і змовкне слава» та інші.

«ВІЛ/СНІД. Передбачити, уникнути, не захворіти».

Сільська бібліотека села Вишнів тісно співпрацює з сільським клубом, школою, дитячим садком, сільською Радою. Приймає активну учас і ь в Всеукраїнських конкурсах:

«Майбутнє моє і моєї країни».

«Дитячі історії про найголовніше».

Обласних літературних конкурсах:

«Неповторність».

«Думи І мрії».

«Тарасовими шляхами».

В обласній вікторині до дня 200-річчя з дня народження Т,Г.Шевченка:

«Я на сторожі коло їх поставлю слово».

Проходили конкурси дитячих малюнків «Охорона праці очима дітей» з нагоди дня охорони праці в Україні та в рамках всесвітнього дня охорони праці.

Конкурс-тиждень дитячого читання «Дітям потрібна книга».

«Казку складаю сам».

«Найкращий читач року».

Сільська бібліотека село Вишнів приймала участь в районних святах:

«З Різдвом Христовим»;

«Юріївські наспіви»;

Творчому звіті закладів культури,який присвячувався 200-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.

Сьогодні наша бібліотека стала інформаційним і культурним центре села. Використовуючи різноманітні форми інформаційної роботи,я, як сільський бібліотекар, роблю все, що від мене залежить, аби всі читачі - учи вчителі, все населення села - були переконані в тому, що сільська бібліотек є орієнтиром у світі знань. Йдучи до бібліотеки, вони мають бути впевнені, що отримають тут кваліфіковану допомогу під час добору необхідної інформації.

Робочі дні: вівторок, середа, четвер, п'ятниця, неділя.

Години роботи: з 9:00 до 18:00.

Перерва: 13:00 по 14:00

Вихідні дні: понеділок, субота.

Форма входу
Пошук
Анонси подій


календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7


Солодуха Микола Степанович © 2024