Годинник
погода в Любомлі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Римачі

Римачі

Бібліотекар Бісюк Людмила Володимирівна

Римачі - село Любомльського району Волинської області, центр сільської ради. Село розташоване за 12 кілометрів від районного центру і прилягає до залізничної ст. Ягодин та автостради Київ-Варшава. Населення села - 975, дворів - 270. Сучасна офіційна назва населеного пункту - Римачі. Ця назва протягом існування села не змінювалась.

Існує така легенда про виникнення назви «Римачі». Один чоловік ходив до Риму на поклоніння Папі Римському.

Після повернення з Риму поселився на місці, де зараз Римачі. Довкола його садиби побудували свої житла інші люди.

Так виник населений пункт Римачі, назва якого походить від Слова «Рим». Про це розповів Печера Оникій. В історичних Джерелах даних про виникнення села немає.

Перша згадка про село належить до 1550 року,періоду, коли цей край був частиною Великого князівства Литовського.

3 1569 року село перебувало під владою поміщицької Польщі. Внаслідок поділу Речі Посполитої у 1975 році Римачі відійшли До Російської імперії. Село пережило нашестя Наполеона у 1812 Році.

Під час Першої світової війни, з осені 1915 року по серпень 1920 року с. Римачі перебували під владою окупаційних військ - німецьких, австроугорських, а потім польських. За Ризьким Мирним договором 1921 року село знову ввійшло до складу панської Польщі. Пізніше, у 1929-1930 роках відбулося переміщення села: частину населення було виселено на хутори Стружки, Підрудівка, Зарудівка, Почернівя, Підострови, Ягодин.

У 1939 році Римачі були приєднані до Радянської України. Відразу після віроломного нападу нациської Німеччини, територія Римачівської сільської ради стала ареною жорстоких боїв. Тільки за першу добу бійці 9-ї Бережецької застави, на чолі з лейтенантом Ф.М.Гусєвим знищили близько 600 нацистів. За період тимчасової окупації фашистські загарбники і їх прибічники в Римачах і Бережцях убили 227 чоловік, вивезли на каторжні роботи до Німеччини 202 особи, знищили 185 житлових будинків . 19 липня 1944 року Римачі були визволені військами 1-го Білоруського фронту. Після Другої світової війни село збільшилося за рахунок переселення з хуторів.

На території Римачів протікає річка Гапа ,а також є озеро Окоморського походження. Річка, що витікає з цього озера, має назву Рудавка і впадає у Західний Буг. На території села залишився польський костел. Його реставровано в наш час ,і туди приїжджають сусіди-поляки в період їхніх свят. Також залишилось польське кладовище. В селі споруджено обеліск Слави односельчанам, які загинули за визволення рідного краю. В Римачах діючими є НВК ЗОШ 1-111 ступенів, сільський клуб, дитячі садочки «Капітошка», «Сонечко», відділення зв»язку, фельдшерсько-акушерський пункт, митниця, бібліотека.

Бібліотека с.Римачі розміщена в одному приміщенні з сільською радою, клубом . Бібліотека була заснована 15 вересня 1960 року, першим бібліотекарем була жителька с.Римачі Римша Олена Іванівна.

Площа бібліотеки- 40 м/кв., площа для обслуговування-22 м/кв., для зберігання фонду - 18м/кв.

Опалення в бібліотеці пічне, опалюється твердим паливом.В бібліотеці освітлюється, дві енергозберігаючі лампочки закритого типу.Зроблено косметичний ремонт,інвентарем забезпечено, технічне обладнання відсутнє.

На протязі року сільська бібліотека обслуговує - 460 читачів,

Видає літератури - 9200 примірників, відвідує бібліотеку - 3680 користувачів.

Обслуговує жителів населеного пункту, а саме:дітей дошкільного віку,учнів з 1 по 11 класи, молодь з 18-21 роки, вчителів,пенсіонерів, доросле населення. Забезпечу є бібліотечними виданнямигкнигами, журналами, газетами.

-залучає до систематичного читання;

-здійснює інформаційно-бібліографічне обслуговування спеціалістів різних соціальних сфер;

-забезпечує добір необхідної читачеві літератури,швидке виконання їх заявок;

-систематично вивчає інтереси і запити читачів з метою надання їм допомоги у виборі літератури з урахуванням їх освітнього рівня,професійних інтересів,вікових особливостей; -проводить індивідуальну і масову роботу по пропаганді книги шляхом організації книжкових виставок та полиць,літературних вечорів,оглядів літератури,уроків ввічливості,виховних годин, годин етики спілкування,літературних ранків;

-організовує розтановку,облік і зберігання книжкового фонду бібліотеки;

Бібліотечний фонд оновлюється книгами для молодшого, середнього шкільного віку,дорослого населення. Надходить художня література,історична, краєзнавча.

Книжковий фонд бібліотеки становить -3674 примірників книг, з них-475 примірників книг-дитяча література.

У формуванні бібліотечного фонду важливе місце займають періодичні видання. Адже якщо немає потрібної книги у фонді, то газети і журнали можуть надати своєчасну інформацію.

 

Сільська бібліотека с.Римачі тісно співпрацює з сільським Клубом,школою,дитячими садочками, сільською Радою,Радою Ветеранів,Афганців,Координаційною Радою.

Бібліотека приймала активну участь в Всеукраїнських конкурсах: - «Майбутнє моє і моєї країни»

- «Дитячі історії про найголовніше»

Обласних літературних конкурсах :

- «Неповторність»

- «Думи і мрії»

- «Тарасовими шляхами».

В обласній вікторині до дня 200-річчя Т.Г.Шевченка:

«Я на сторожі коло їх поставлю слово».

Проходили конкурси дитячого малюнка:»Охорона праці очима дітей» з нагоди дня охорони праці в Україні та в рамках всесвітнього дня охорони праці;

-конкурс-тиждень дитячого читання: »Дітям потрібна книга»; -«Казку складаю сам»;

-«Найкращий читач року»

Сільська бібліотека с.Римачі приймала активну участь в районних святах:

-«З Різдвом Христовим»;

-«Юріївські наспіви»;

- народної творчості Любомльщини, де представлялись вироби народних умільців нашого села;

-творчому звіті закладів культури,який присвячувався 200-й річниці Т.Г.Шевченка;

Бібліотека тісно співпрацювала з шкільним табором «Ровесник», дитячими садочками , з сільським клубом,

Бібліотеки сьогодні стали місцем зустрічей і спілкування, проведення змістовного дозвілля. Нині до бібліотеки приходять користувачі з новим світосприйняттям,сучасними проблемами,різноманітними уподобаннями. І тому дуже важливо, щоб кожен з них знайшов у нашій бібліотеці свою книгу.

Одним з видів масової є постійно діючі бібліотечні виставки:

-«Літературні обрії Волині»

-«Дочка Волинського краю»

-«Духовна скарбниця народу»

-«Народ скаже як зав»яже»

-«Рушники сміються і тужать Хрещатим барвінком»

-«І пісня ,як бджола в косиці,бере напої від віків»

-«Читайте-це цікаво»

-«Від Київської Русі до Української держави»

-«Україна-Держава Європейська»

«Сім»я свята під Божим оком назавжди»

-«Дорогами подвигів,дорогами пам»яті»

-«100 секретів вашого здоров»я»

-«Цілющі квіти гомонять».

Робочі дні: вівторок, середа, четвер, неділя.

Години роботи: з 9:00 до 18:00.

четвер з 9:00 до 16:00

Перерва: 13:00 по 14:00

Вихідні дні: понеділок, п'ятниця, субота.

 

Форма входу
Пошук
Анонси подій


календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7


Солодуха Микола Степанович © 2024