Вівторок, 19.03.2024, 13:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Любомльська публічна бібліотека

Годинник
погода в Любомлі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рівне

Рівне

Бібліотекар Сюмак Галина Адамівна

Згідно матеріалів Любомльського районного краєзнавчого музею перша письмова згадка про село Рівне датується 1442 роком. 

Історія ж сучасної бібліотеки сягає своїм корінням у післявоєнні сорокові. У 1947 році в селі на громадських засадах відкрилась хата-читальня, яка стала єдиним культурно-просвітницьким центром. Посеред села, на горбочку, у звичайнісінькій сільській хаті з глиняною долівкою та гасовою лампою розмістили саморобну шафу з книжками. Тут також відбувалися танці, виступи сільського хору та драматичного колективу. Молоді вчителі, яких присилали тоді зі східної України, проводили бесіди, читання в голос, так як більшість жителів були малописьменними.

У 1950 році хата-читальня була реорганізована в клуб та бібліотеку.Перший запис в інвентарній книзі зроблено 16 червня 1950 року. При створенні бібліотеки фонд налічував 521 книгу. Приємне здивування викликає той факт, що більшість творів було надруковано українською мовою.

В 1962 році силами місцевого колгоспу "Радянська Україна" в селі побудували будинок культури, дві кімнати в якому виділили для розміщення фонду сільської бібліотеки.

Йшли роки, змінювалось політичне становище в країні, форми і методи бібліотечної роботи, змінювався і зовнішній вигляд приміщення. Проте незмінним лишилось призначення закладу. І ось , так як і шість десятиліть тому, бібліотека залишається одним із головних культурно-просвітницьких закладів села.

На даний час книжковий фонд бібліотеки налічує 11020 примірників.Бібліотека обслуговує жителів із сіл Рівне, Борове та Старовойтове.

Робочі дні: вівторок, середа, четвер, п'ятниця, неділя.

Години роботи: з 9:00 до 18:00.

Перерва: 13:00 по 14:00

Вихідні дні: понеділок, субота.

 

 

 

Форма входу
Пошук
Анонси подій


календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7


Солодуха Микола Степанович © 2024