Категорії розділу
новини [282]
Годинник
погода в Любомлі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » новини

Як контролювати місцеву владу?

5-го травня у приміщенні Любомльської центральної районної бібліотеки для дорослих відбулась зустріч з громадським активістом та політологом з Луцька Михайлом Шелепом. Цей майстер-клас проводився з метою ознайомлення громадськості про контроль органів місцевої влади.

Довідка: Михайло Шелеп – громадський активіст, політолог. З 2001 року активно займається громадською діяльністю на Волині. Спочатку працював у молодіжному громадському русі, згодом очолював студентську профспілку університету. З 2005 року був політичним експертом у місцевому аналітичному центрі. Довгий час на професійному рівні займався моніторингом виборчих процесів в статусі громадського спостерігача ОПОРИ. У 2014 році разом з однодумцями створив незалежне громадське медіа «Громадське. Волинь». На цей час – активіст «Громадського руху «Народний Контроль».

На зустріч прийшли депутати міської ради, підприємці, члени громадських організацій, активні та свідомі громадяни.

 

Михайло Шелеп розповів, що сам є ініціатором таких майстер-класів у різних містах Волині. На його думку, контролювати місцеву владу може кожен свідомий громадянин: або активно -відвідувати сесії, комісії, певні заходи, або ж пасивно – сидіти вдома перед монітором комп’ютера та спостерігати за найважливішими подіями. Головне мати єдину ціль – бути проінформаним щодо рішень, постанов, наказів органів місцевого самоврядування.

До того ж, Михайло Шелеп назвав низку ключових нормативно-правових актів щодо контролю органів місцевої влади: “Про місцеве самоврядування”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про звернення громадян”.

Насамперед, кожен має право ознайомлюватись з рішеннями, проектами рішень, протоколами сесій та голосувань, відвідувати засідання постійних комісій, засідання місцевих рад, подавати зауваження, пропозиції, власні проекти рішень, відвідувати звіти, зустрічі, вивчати поточну діяльність чиновників тощо”, – наголосив Шелеп.

Лектор зазначив, що будь-який орган місцевої влади повинен публічно надавати проекти рішень для ознайомлення громадськості упродовж 20-ти робочих днів. Якщо цього не зробили, можна йти до Адміністративного суду і скасовувати ці рішення.

Також Шелеп наголосив, що будь-які затверджені рішення органів місцевого самоврядування повинні оприлюднювати упродовж 5-ти днів. Якщо цього не сталось, то документ не набирає своєї юридичної сили.

“Якщо у Вас є інформація, варто її використовувати. Відвідуйте сесії та комісії. Не будьте байдужими, адже це важливо для активних громадян міста, містечка чи села”, – зазначив промовець.

Цікаво, що неабиякий влив на проекти рішень органів місцевого самоврядування, за словами Шелепа, можна здійснювати через тиск медіа.

“Коли сформується певна оцінка про те чи інше рішення через ЗМІ, то депутати вже змушені будуть думати – підтримувати чи ні цей проект. Тиск медіа дієво формує позицію депутатів під час голосування, оскільки громадяни активно пишуть у газетах та коментують в інтернет-виданнях”, – зазначив Михайло.

Загалом зустріч була досить змістовною та інформативною. Михайло Шелеп намагався об’єктивно відповісти на запитання та донести усю необхідну інформацію щодо контролю місцевої влади.

текст з інформаційного порталу "Кордон"

Категорія: новини | Додав: бібліотекар (06.05.2016)
Переглядів: 674 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Анонси подій


календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 7


Солодуха Микола Степанович © 2024